harita üzerinde gezinmek için yön tuşlarını kullanabilirsiniz.
Gerçekten düşünen insan, var olanın neden var olduğu düşünen insandır. Varlığını anlamadan başka şeylerin varoluşsal nitelikleri üzerinde düşünmek anlamsızdır. Bu sorudan yola çıkan düşünme süreçleri insanı kaçınılmaz olarak bir ilk sebep ve mutlak güç arayışına yöneltir.
Bu sorudan yola çıkan düşünme süreçleri insanı kaçınılmaz olarak bir ilk sebep ve mutlak güç arayışına yöneltmek zorunda değildir. Ayrıca bir ilk ve sebep ve mutlak güç arayışıyla sonsuza kadar gidilebilir. Eğer dediğiniz önerme doğru ise o zaman bir diğer soru Allah'ın ilk sebebi nedir olur.
sadecemertcan
Eğer bir şeyin kendiliiğinden var olabilceğini düşünüyorsak, evrenin kendiliğinden var olduğunu düşünmek, evreni yaratan bir varlığın kendiliğinden var olduğunu düşünmekten daha mantıklıdır. Çünkü daha az varsayım gerektirir.
https://en.wikipedia.org/wiki/Occam%27s_razor
gönderen: