harita üzerinde gezinmek için yön tuşlarını kullanabilirsiniz.
Bireyin farkında olmadan değil, düşünerek ve planlayarak eylemlerini yerine getirmesi alışkanlığını kazandırabilir.
matrisin tersini alamayan insanlara algoritma mı öğreteceksiniz
emre c. buyruc
gönderen:ilkokul seviyesinde "algoritma" dersinin karşılığı matematiktir. sorun, yeni bir "algoritma" dersinin yokluğu değil, var olan derslerin kalitesizliği.
algoritma = matematik önermesi yanlış bir bakış açısıdır. yıllardır yanlış uygulananın bir yansımasıdır ayrıca.
algoritma fonksiyonlardan bile daha temel bir konudur. algoritma kitaplari programlama kitaplarindan ayridir. kucuk yaslarda (cocuklara uygun bir mufredat ile) cocuklar uzerinde gozle gorulebilir etkileri olabilir.
Zorunlu değil seçmeli olarak getirilmelidir. Herkesin algoritma bilmesine gerek yoktur.
algoritma kelime anlamı olarak "bir problemi çözme yöntemi" demek olduğundan ve her kişi hayatında en az bir problemle karşılaşacağından, her kimsenin algoritma bilmesine gerek vardır.
İnsanların kapasiteleri göz önüne alınarak, mesleği bu olacak üniversite ve lise öğrencilerinin bile algoritma bilmediği göz önüne alınırsa algoritma matematik yatkınlığı olmayan bireyler için gereksizdir.
böyle bir girişim için yeterli altyapı ne yazık ki okulların çoğunda mevcut değil.
İletişim yönü kuvvetli öğreticilerle ve basit bir kara tahtayla bile buna başlanabilir.
problem çözme becerisi için, bir kağıt ve bir kalem gerek yeter şarttır.
eğitim sistemi ve yasalar malesef bu basitliği uygulamak için yeteri kadar basit değildir.
sosyal yönden gelişmesi gereken çocukların algoritmadan önce diğer alanlarda zenginleştirilmesi gereken derslere ihtiyacı olabilir.
Algoritma dersiyle birlikte yorumlama, düşünebilme becerisi kazanıp, iletişim yönü kuvvetlenebilir ve eğer öyleyse içinde bulunduğu kapalılıktan kurtulabilir.
Yine algoritma dersinin zorunlu olması ile birlikte ortaya; belki çok iyi bir gitarist yetişebilecek durumda iken, mutsuz bir yazılımcı çıkacaktır.
Temel algoritma bilgisi bir bireyin müzisyen olabilmesini ve/veya seçimlerini engellemez. Aksine, kendisini de sorgulamayı öğreterek doğru seçimler yapabilmesini sağlar.
küçük yaştaki çocuklar için ezberlemek daha kolaydır. algoritma eğitimi verilmeye çalışılırken, çocukların yaratıcılıkları kısıtlanabilir. Algoritma eğitimi gerekli olsa da, soyut zeka çocuklarda 12 yaşından sonra kendini gösterir.
Yaratıcılığı asıl kısıtlayan ezberci yaklaşımdır. Bu ders, ezberden ziyade sorgulamayı öğretir ve iyi bir iletişim kurulabilirse sevdirir.
bu durum uygulanabilirliğe de bağlıdır. ezberci yaklaşımı öğreten kimse aşılamasa bile, öğrenci bunu ezberleyebilir. bugün zorunlu programlama dersi alan üniversite öğrencileri bile bu dersten kod ezberleyerek geçmeye çalışmaktadırlar. daha küçük çocukların farklı davranması ihtimali çok düşüktür.
etraftaki üniversite öğrencileri.
gönderen:Özel kişi ve olayların istisnalarını bir kenara bırakarak genel düşünmeli, eğitimin toplumu yüksek refah seviyesine ulaştırması hedefinde olmalı ve bununla birlikte yorumlamalıyız ki insanoğlu nasıl yetiştirilirse hayatına o şekilde devam eder..
Matematik yatkınlığı olmayan bireylere algoritma öğretilmeye çalışılması hem bireyi gereksiz şekilde zorlayacak, hem de çok büyük ölçüde verimsiz olacaktır. Algoritma eğitiminin bireyin yatkınlıkları, yetenekli olduğu konular belirlendikten sonra sadece uygun bireylere verilmesi gerekir.