0
TAKİPÇİ
1
ARGÜMAN
11
ÖNERME
1
DESTEK

Haber kaynağı:

Monarşi, Cumhuriyetten Daha İyidir

Bende zaten bunu dedim.Cumhuriyette azınlığın dediği de meclise yansısa bile kabul olmaz.

Tanrı kötüdür

Kötülüğü yaratan Allah değildir.Karanlığı inceleyemeyiz çünkü karanlık sadece ışığın yokluğudur.Soğukluğu da inceleyemeyiz çünkü soğukluk ısının(sıcaklığın) yokluğudur.Kötülük ise sadece iyiliğin yokluğudur.Allah kötü değildir.Sadece insanlar iyi olamadıkları için geriye kötülük kalmıştır.

En ünlü ateist tanrıdır.

Hayır fiziğin ilgilenmediği konulardan birisi ise big bangden önce ne olduğudur.Böyle bir yargı kesinlikle vardır,yapılabilir ve sadece big bangden biraz sonrasıyla ilgili tahminler yapabilmekteyiz.Dolayısıyla metafiziğe girer.(Ayrıca fizik maddi evrenin dışındaki hiç bir şeyle ilgilenmez.)

Zaman, yıllardan, saatlerden vb. şeylerden oluşan bir doğru olarak değil de nesnelerden ve olaylardan oluşan ve kendini sürekli yineleyen bir spiralden ibarettir

Hareket olmadan zaman olmaz.

Monarşi, Cumhuriyetten Daha İyidir

Monarşi daha kaba ve katıdır.Ayrıca tüm güç birinin elinde olursa kendisini kibre kaptırabilir.Cumhuriyette ise herkesin istediği olamaz çoğunluğun istediği olur.Herkesin istediği zaten olamaz.Cumhuriyeti uygulamak zordur lakin bu argüman mekana ve zamana göre değişiklik gösterebilir.

Allah'ı Kim Yarattı Argümanı Yanlıştır

Haklı olabilirsiniz acemi olduğum için hatam olabilir ama önermeyi soru biçiminde yazılınca argüman özelliğini kaybeder mi?

Allah'ı Kim Yarattı Argümanı Yanlıştır

Kısır döngü değildir çünkü Allah'ın anlamı da yaratılmamış her şeyi yaratan demektir.Bir kelimenin anlamını kelimenin yerine koyunca anlam değişmemelidir. "Allah (hâşa) yaratılmıştır." "Yaratılmamış ve her şeyi yaratan (hâşa) yaratılmıştır." Bu bir kısır döngü değil aksine dilin bir kuralı,gerçeklik

Allah'ı Kim Yarattı Argümanı Yanlıştır

Belirli bir yazma kriteri var ve argümanı sadece soru biçiminde belirttim.Bir hatam olmuş olabilir ilk paylaşımım bu sitede.Argümanı soru olarak belirtince önermesi geçersiz olmaz ki.

En ünlü ateist tanrıdır.

Big bangden önce enerji ezelidir diyen bir ateist ise kendisiyle çelişkidedir çünkü big bang öncesi ile fizik ilgilenmez yani bunu diyen ateist metafiziği kabil etmiş olur ayrıca bu ateizmin bir inanç olduğuna kanıt bir argümandır.

bir argüman oluşturdu: Allah'ı Kim Yarattı Argümanı Yanlıştır