1
TAKİPÇİ
7
ARGÜMAN
41
ÖNERME
31
DESTEK

Haber kaynağı:

Endüstriyel Futbolda Şike Yasak Olmamalıdır

Hakem satın almakla iyi futbolcuya kontrat imzalatıp oynatmak arasında bir fark yoktur. İkisinde de yapacağınız yatırım miktarı kazancınızı belirler.

bir argüman oluşturdu: Endüstriyel Futbolda Şike Yasak Olmamalıdır
bir argüman oluşturdu: Ermeni Soykırımı Olmuştur
Tuvalet bulunamayan durumlar haricinde dışkısını tutan erkek homoseksüeldir.

Söz konusu erkek anal seks yapmak yerine tuvaletini tutuyor kendini böyle tatmin ediyordur. Asıl eşcinsel olma olasılığı yüksek olan erkekler dışkıları gelir gelmez yapan erkeklerdir.

Murphy yasaları geçerlidir.

Yukardaki önermeyi doğru kabul etsek dahi belli durumlarda (mesela gündelik hayattan bir örnek: çay demlemek için suyu kaynatmak-suyun entropisinin artması) düzensizlik de pekala istenebilir. Bu durumda Murphy kanunlarına destek olarak sunulan argümanla Murphy kanunları çelişir hale gelmiş olur.

Murphy Yasaları geçerlidir.

Murphy Yasaları algıda seçiciliğin bir sonucudur. İnsan başına gelen kötü olayları daha çok anımsar. Bunun sonucunda geçerli olduğu yanılgısına düşebilir. Eğer insan hayatı düzenli olarak kayıt altına alınsaydı, bir şeyin ters gitme ihtimali varsa, arada sırada iyi de gittiği gözlemlenebilirdi.

ilahı olmayan insan yoktur.

Somut şeyler veya ülküler de ilah edinilebilir.

Nebuch kişisini takip ediyor.
Zamanda yolculuk geleceğe yapılabilir ama geçmişe yapılamaz.

Olmayabilirdi de.

bir argüman oluşturdu: İnsan katılmadığı fikirlere saygı duymak zorunda değildir.
Allah'ı Kim Yarattı Argümanı Yanlıştır

Allah'ı kim yarattı bir argüman değil, sorudur. Genellikle teist kişilerin "Her şey kendi kendine nasıl oluşabilir?" sorusunun üstüne sorulur. Bu bağlamda alındığında bir argüman olarak da kabul edilebilir belki.

Din ve Evrim Teorisi Çelişmemektedir

Ama evrim Adem ve Havva mitiyle çelişir. Zira bu mitte ilk "insan"dan bahsedilir. Ne var ki ilk insan diye bir şey olmamıştır. Çünkü evrim basamak basamak değil küçük farklar ile ilerler.

Bütün bebekler teröristtir.

Bebekler, eğer bebek olduklarını gözardı ederseniz empati yoksunluğu ve deşifre olmamak için toplumu taklit etme yönünden psikopatlara benzer.

Daha fazla yükle