0
TAKİPÇİ
1
ARGÜMAN
15
ÖNERME
8
DESTEK

Haber kaynağı:

Gruplaşan insanlar bireysel insanlara oranla daha verimsizdir.

Ancak yorumda söylenen "Burada psikoloji/felsefe tartışamayacağımıza göre" yanlış anlaşılmaktadır. 300 karakterde tartışamayacağımıza göre anlamındadır. Bu karakter sınırlamasından dolayı yanlış anlamalar olmaktadır.

Gruplaşan insanlar bireysel insanlara oranla daha verimsizdir.

Burada psikoloji/felsefe tartışamayacağımıza göre "genel olarak gruplaşma" yeterli bir argüman değildir. Bütün gruplaşma durumları incelememiz mi isteniyor? Kaldı ki, kaynakta belirtilen kitapta bir sonuca ulaşıldığını zannetmiyorum. 300 satırla bir kitap eşdeğer tutulamaz. Burada daha açık olunmalı

bir argüman oluşturdu: Sitede yapılan önermeler iyi tanımlanmalıdır. Ucu açık, tam olarak ne yanıt verileceği bilinemeyen önermeler için "kötü önerme" bildirimi yapılabilmelidir.
geleceğe ya da geçmişe yolculuk mümkün değildir.

Günümüz teknolojisiyle ve bilgisiyle önerme doğrudur. Ancak konuyla ilgili bilimsel araştırmalar/tartışmalar devam etmektedir.

geleceğe ya da geçmişe yolculuk mümkün değildir.

Benzer şekilde, nesneyi yok etme. Bilimsel koruma tekniklerini kullan. 50 yıl sonra olmasını istediğin yere koy. Tebrikler, zaman makinası icat etmediniz.

Gruplaşan insanlar bireysel insanlara oranla daha verimsizdir.

Hangi koşullar altında gruplaşmanın verimsiz olacağı belirtilmediği için önerme yetersizdir. (Bunun neyini tartışmamızı bekliyorsunuz?)

Son zamanlardaki sacmalamalari (Baskanlik sarayi, 'Amerika'yi Muslumanlar kesfetmistir' vs.) Erdogan'in yakin zamanda sonunun geleceginin gostergeleridir.

Burada "son" olarak ne kastedildiği tanımlanmamıştır. Önerme yetersizdir.

0 ile 1 arasında sonsuz rasyonel sayı vardır. Yani 0'dan 1'e geçmek imkansızdır.

Doğal sayıların inşaası 1 ile yapılmıştır. Daha sonra "beyler 0 diye bişey varmış, ondan başlatalım" demişler. Kısacası, 0 var olmadan 1 var olabilir.

homeopati safsatadan ibarettir.

Bilimsel dayanak ile yasal dayanak ayni seyler degildir. Hatta benzer seyler bile degildir.

Aradığın bilgiye İnternet'te ulaşabilmek bir beceridir.

internette yüzlerce spam içerik üreten site bulunmaktadır. yıllarını internet başında geçirmiş kişiler dahi bazen bu spam sitelere girebiliyor.

Kobani'ye "Biji Obama" diyerek giden Peşmergeler adamı gülmekten öldürebilir

Topraklarını yıllardır ABD'ye veren (bkz. incirlik) vatandaşların bu konuya gülmesi ironiktir.

Maaş, insanların belirli bir emek karşılığında feda ettikleri zamanın karşılığıdır.

Yalnızca zaman değil, iş gücü de dahildir buna.

Person of Interest dizisinin orijinal hikayesi dışında Kurtlar Vadisi'nden farkı yoktur

Devletin "terör" eylemlerini önlemek için büyük bir gözetim sistemi kurması sözkonusu. Bu uğurda "derin devlet", "sadece emirlere itaat eden ajanlar", "bu iş üzerinden para kazanan karakterler" işlenmektedir. Herşeyin ötesinde "Big brother is watching you" cümlesini rahatça gözlemleyebiliriz.