4
TAKİPÇİ
1
ARGÜMAN
52
ÖNERME
7
DESTEK

Haber kaynağı:

Kediler nankör değildir.

insana değil de köpeklere kıyasla söylenen bir sözdür. sürü hayvanı olmamalarından, vahşi doğalarını özünde muhafaza etmelerinden dolayı gösterdikleri davranışlar insanlara nankörlük olarak gelir.

Evren zeki bir tasarımcının ürünü değildir.

eğer zeki bir tasarımcının ürünüyse bile kendini nedensellik ile gizlemiştir. bunun dışında hareket etmiş olsa her tasarımcı gibi nedensellik dışında oluşmuş bir imzasını atardı.

Dusunceleri anlatan kelimelerin gitgide anlamsizlastigini farketmek acinasi bir aydinlanma seklidir

zaten kelimelerin anlam bulutları çok da bir şey anlatmaz. kişilerin anladıkları kendi dünyalarındaki tecrübeleri ile sınırlıdır. bunu fark etmek tam bir yalnızlık halidir. insanı üzer ama yine de bu üzüntüyü düşüncelerle anlatmaya çabalarız çünkü başka çaresi yoktur.

Bir sonsuzluk başka bir sonsuzluktan büyük olabilirse sonsuz diye bir kavram yok olur.

sayı dizileri için daha büyük sonsuz kavramı vardı ancak bu daha büyüğü ya da daha kapsayıcısı diye düşünmenin önüne geçemiyor. detaylara vakıf olmamakla birlikte hem daha büyük sonsuz vardır, hem de sonsuzluk vardır ya da sadece hepsi insan algısının bir basit oyunudur.

[meta] argüman içeriklerinde sans-serif bir font kullanılmaya başlandı

önceki font daha bütünlüklü görünüyordu. sadece boyutu bir miktar ufaltılsa da olurdu. belki göz alışkanlığıdır, bir süre sonra buna da göz alışır. fazla sade bu şekilde de yahu, diyerek ama içinde bir ama daha ekleyeyim.

geleceğe ya da geçmişe yolculuk mümkün değildir.

halihazırda dünyanın yerçekimden bir miktar uzaktaki uydularda ya da yeterince yüksekten uçan bir uçakta saatler hızlı çalışmaktadır. dolayısıyla çok küçük miktarda da olsa geleceğe yolculuk zaten edilmektedir. bir de kime göre neye göre demek lazım. malum zaman görelidir.

İnsan için en iyi olan Nietzsche'nin dediği gibi "hiç doğmamış olmak" ya da Beckett'in Satranç Metaforu ile örneklediği şekille hiç hamle yapmamış olmaktır.

ancak bu bilgiyi paylaşmak satrançta hamle yapmak gibidir.

Korku filmi izlemek, kişinin kendinde rahatsız edici duygulara izin vermesinden dolayı mazoşist bir eylemdir.

rahatsız olmuyor ise psikopattır mi diyeceğiz o vakit? üstelik izledikçe rahatsız edici ögeler normalleşmeye başlamaktadır. özellikle kemik kırılması ve etin kesilmesi gibi görüntülere bir noktadan sonra hepsi film nasıl olsa rahatlığı ile yaklaşılmaktadır.

Evrende yalnız değiliz

gezegenler yeterince uzaktalar, en yakın gezegenlerden henüz yaşanılabilir kısımda olanlardır diye haber duymadık. üstelik kütle enerjiye zaten çevriliyor, atom bombasının yaptığı bu ama ışık hızına yakın seyehat etmek bile mevzu bahis değil. o yüzden varsalar bile bilemeyeceğiz argümanı daha doğru.

lemurbey kişisini takip ediyor.
Bir şeyin hayalini kurabiliyorsan onu gerçekleştirecek gücün de var demektir.

hayaller alemi için doğru olabilir. bir şeyi düşündüğümüz vakit onun sonsuz evrenlerin birinde olduğu ya da ancak mümkünlerin hayallerde var olabileceğini söylerler. bu durumda hepsi doğru olabilir ama bize bir faydası yok tabi bunların. sabah yine yataktan o kalkmak gerek.

Köpekler için hayattaki en önemli şey özgürlüktür ve en mutlu köpekler karnı tok sokak köpekleridir.

argümanda yazılan tüm fikirlere topluca bakıp temel argümana tekrar bakınca madem sokağınız müthiş bir yer; insan yavrularını da sokağa atalım özgürlüklerini doya doya yaşasınlar diyesim geldi, kusura bakmazsanız eğer tabi. gözümle görsem, köpekler için cennet bir semt bile olsa tamamen yanlış.

Köpekler için hayattaki en önemli şey özgürlüktür ve en mutlu köpekler karnı tok sokak köpekleridir.

köpekler ve kediler özünde avcı canlılardır ve sokakta aynı kaynağı paylaşırlar. bu yüzden karşılaşmalar kaçınılmazdır. hapishane ile bahçede yaşayan köpek benzetmesi arasında hiç bağlantı yoktur ancak köpek mümeyyiz sayılamayacağından ötürü kısıtlanması gerekir. son bir ama daha yazayım, tamamım.

ahmetozcan kişisini takip ediyor.
Köpekler için hayattaki en önemli şey özgürlüktür ve en mutlu köpekler karnı tok sokak köpekleridir.

özgürlük özünde yırtıcı olan evcil hayvanlar için olması gereken değildir. vahşi doğada olmadığımıza göre sokağa düşmüş canlıların birbirini yememesi adına özgürlükleri de kısıtlanmalıdır. köpeklerin ve kedilerin cennet bahçelerinde kardeşçe yaşadığı dünyalar hariç tabi. öte dünyalarda ancak.

Daha fazla yükle