3
TAKİPÇİ
6
ARGÜMAN
47
ÖNERME
3
DESTEK

Haber kaynağı:

bir argüman oluşturdu: İnsan özgürlüğe mahkum edilmiştir.
Canlılık, maddenin davranış biçiminden biridir.

Bahsettiğim, düzensizlik içerisinden gelişen süreçlerle mutlak tekillik (biggang öncesi) durumundan, bir bütünden, tüm maddenin ayrılarak yayılması, şekillenmesi ve kimyayı başlatması maddenin potansiyelinde vardı. Zira bugün marsın üzerinde de organik kalıntılar bulunmuştur.

Arap Baharı henüz başarıya ulaşmadığı halde ciddi bir değişim dinamiği ortaya çıkarmıştır.

Arap bahari diye birşey yoktur. CİA, Mossad gibi orgutlerin 100 yillik ortadogu emellerini gercekleştirmek icin kullandiklari yapay ayaklanmalar ve iç savaslar bulunmaktadir.

bir argüman oluşturdu:
Yaratıcı bir yazılımcı ve evren de en gelişmiş yazılımdır.

Evrenin yazildigi dil olan (fizik kurallari) icerisinde parelel evren fikrini destekleyecek bir BİLİMSEL temel yoktur.

Canlılık, maddenin davranış biçiminden biridir.

Bizlerde bigbangin kalintisi olan, defalarca yildizlar ve supernovalarin icinde pişip gelişmesi neticesinde oluşan, karbon atomundan meydana gelmiş canlilariz.

Asosyal olmak, bireyin kendi tercihidir

Toplum farklı olanı dişladigini sanarken, aslinda farkli olan dişlamiştir toplumu." Sozuyle ifade edilebilecek bir durum.

bir argüman oluşturdu: 1- Her başlangıcı olanın bir sebebe ihtiyacı vardır. 2- Evrenin bir başlangıcı vardır. 3- O halde evrenin de bir sebebi vardır.
Evren zeki bir tasarımcının ürünü değildir.

Evrendeki hassas ayara ve gelişigüzel oluşamayacak karmaşadaki faktörlerin bir araya gelmesi ve hiç birşeyin olmayıp birşeyin var olması durumu yaratıcının varlığına, burdan da akıllı bir tasarımın varlığına ulaşabiliriz.

Monarşi, Cumhuriyetten Daha İyidir

Siyaset felsefesinde Sokrates, Platon, Aristo ve ondan sonra bir çok felsefecinin savunduğu yönetim biçimidir. Çünkü halka güvenilmez, aristokrasi bozulmaya mehillidir. Monarşi en iyi yönetim biçimidir derler. Ancak monarkın ne kadar iyi olduğu ile yakından ilgilidir. Tiranlığa dönüşme riski vardır.

Özel mülkiyet kısıtlanmalıdır.

Toplumun dinamik araligi çok geniş olmamakla birlikte özel mulkiyetin varligi uretkenligi tetikler. Devlet politikalari ve kurdugu sistemle, orta sinifin varligi arttirildiginda yonetilmeyi ve yonetmeyi bilen bir sinif en ideal toplumu olusturur. Bu sinif toplumda uçlar arasinda köprü gorevi gorur.

Üniversite eğitiminde sınavlar kaldırılmalıdır.

Teorik derslerin oldugu bolumlerde, daha cok tez ve düşüncenin voralan bilgiyle harmanlanip kullanildigi, pratige agirlik veren bolumlerde ise projeler uzerinden aktif bir derecelendirme sistemiyle puanlandigi universiteler gelecege ve insanliga daha yararli olacaktir.

Modern insan sürekli kapitalist düşünmeye şartlandırıldığı için kapitalizm dışı bir hayata uyum sağlaması zordur.

İnsan doğuştan liberal bir içgüdüye sahiptir, özgürlüğün ekonomik boyuta yansimasi kapitalizmdir. Kapitalzim bir sonuçtur. Bu varolan içgüdüden farkli sonuçlara ulaşilabilir ve başka ideal düzenler kurulabilir.

0 ile 1 arasında sonsuz rasyonel sayı vardır. Yani 0'dan 1'e geçmek imkansızdır.

Bu durum, Zenon'un diyalektik yontemiyle oluşturdugu bir paradoksa benzer.. Akhilleus(Aşil) ve Kaplumbağa Paradoksu denilen olaydada bu durumun soyut bir sekilde gormekteyiz. Karekter sinirlamasindan dolayi yazamiyorum. Merak eden baksin.

Ekolojik devrim öncelliğimiz olmalıdır.

şuhursal devrim bütün devrimlerin babasıdır.

Yaşlıların seçimlerde oy ağırlığı gençlere göre daha az olmalıdır.

Yaşlılar bir yana, belli bir eğitim seviyesinden altındaki insanların oy kullanmaması daha mantıklı. Zira bu insanlar çok kolay kandırılabilmektedir. Siyasiler bununda gayet farkındadır. Siyaseti ülke için yapmaya değil, bu insanları kandırmak için yapıyorlar.

Daha fazla yükle