0
TAKİPÇİ
0
ARGÜMAN
13
ÖNERME
6
DESTEK

Haber kaynağı:

Sınıfsız toplum, sınıflı topluma alternatiftir.

Herkesin herkesi denetleyebildiği sistemler açık toplumlarda mümkün olabilir. SSBC, Kuzey Kore, Çin ve Küba gibi sosyalist ülkeler kapalı toplum yapısına sahip olduğundan denetleyen ve denetlenen iki ayrı sınıf oluşmuştur.

Kürt sorununun çözümü yoktur

Kürt sorununun çözümü vardır. O da kürtlerin türklerle dil, bayrak, milli marş ve yönetimde söz hakkı gibi konularda eşit duruma gelmesidir. Bunu da kimse kürtlere vermeyecek, kürtler kendisi alacaktır. Kendi gerilla gücü olan ve halkının desteğini alan siyasi oluşumlar yok edilemez.

Kürt sorununun çözümü yoktur

Türk-Kürt eşit durumda değildir. Kürtlere zorla türklerin dili, türklerin bayrağı, türklerin milli marşı kullandırılmaktadır. Türkiyede yaşayan hem kürt hem de türk bir çok kişi bu despotluğu desteklememektedir.

Kürt sorununun çözümü yoktur

Ülkeyi bölmek isteyen ve yönetmek isteyen bir dış mihrak yoktur. Çünkü zaten bir çok ülke telkin, yönlendirme ve uluslararası anlaşmalar yoluyla hali hazırda Türkiye'yi istediği gibi yönetmektedir. Ülkenin şu anki hali bir çok dış güç için ideal durumdadır.

Ekolojik devrim öncelliğimiz olmalıdır.

Sosyalist devrimler tarih boyunca sınıfsız bir topluma yani komünizme gideceğini iddia ederek toplumun kafa yapısını değiştirmek üzere kapalı toplum yapısına bürünmüş ve totaliterleşmişlerdir. Sınıfsız bir topluma sosyalizmle gidilemez, önder ismi altındaki yöneticilere bel bağlanılamaz.

Üniversite eğitiminde sınavlar kaldırılmalıdır.

Kişi okumak istediği bölümde için yeterli değilse okuyamamalıdır.