Her profesyonelleşmiş ortam gibi, bu mecralar da belirli bir eğitim ve bilinç çerçevesinde olmalıdır. Aksi taktirde kişide mental problemlere kadar yol açabilmektedir.
zamanlarını burada harcamalarının nedeni günlük hayatta yapacak hiçbir aktivite olmamasından kaynaklıdır. sosyal ağlara bağımlılık, ekonomik olarak, güçsüz ülkelerde yaygın olduğu istatistiksel bir gerçektir.
sosyal medyanın insanın aklını çelmesi gerçek hayata göre daha kolaydır çünkü sosyal hayat insana bu hayatta olamadıklarını çok daha kolay verebilmektedir. en azından öyle görünür. insan sosyal medyanın bu büyüsünde kendini kaybedebilir.
genel olarak konu başlıklarıyla ilerler, detaylı bilgiye sahip olmadan bireyi konu hakkında konuşturup saçmalatır bu saçmalıkların kitleleri etkisine almasıyla kuyruklu dingillik oluşur.
gökçek falan
gönderen:Sosyal medya olmasaydi bu fikrini bize bilidremezdin.
Türkiye'de insanlar sosyal medyayı beyinleri ile kullanmıyorlar. Eğlenip geçilmesi gereken ortamlara din, siyaset, ırk vs girdiğinde ortamın eğlencesi kaçıyor.
Beynim.
gönderen:bir kavram üzerindeki niteleme, sadece bir ırka/millete/topluluğa göre söyleniyorsa, bu bir koşuldur ve argümanda belirtilmelidir. Sadece Türkiye gösterilerek, sosyal medyanın kötü olduğunu söylemek tüm argümanı geçersiz kılacak mantıki bir hatadır.